Nowoczesny eko dom na miarę XXI wieku

Nowoczesny eko dom na miarę XXI wieku, przyjazny dla  człowieka i dla środowiska, wymaga od nas zmiany postrzegania tradycyjnego budownictwa mieszkalnego.
Ma być nim dom inteligentny, wychodzący naprzeciw potrzebom mieszkańców, także podczas wykonywania zwykłych, codziennych prac.
Podczas budowy naszego domu ekologicznego, który dzisiaj możemy potraktować jako przykładowy, punktem wyjściowym była jego dostępność, czyli funkcjonalność techniczna (połączona z oszczędnością).

W nowoczesnym eko domu chcemy czuć komfort tworzony nie tylko przez wyszukaną aranżację, ale również poprzez uproszczenie niektórych niezbędnych czynności. Chcemy stworzyć dom, w którym nasze rodziny i przyjaciele będą zawsze mile widziani.

Przy użyciu nowoczesnych technologii możemy to uzyskać.
Dzięki zaawansowanym technikom izolacji, rekuperacji oraz nowoczesnemu ogrzewaniu , możemy w kilka minut sprawić aby klimat, powietrze oraz temperatura była zgodna z naszymi oczekiwaniami.

Czy to jest możliwe ? Tak, ale nasuwa się pytanie jakim kosztem?

Odpowiedzią a zarazem rozwiązaniem jest w tym przypadku wykorzystanie energii odnawialnej czyli energii z naszego otoczenia.
Dzięki fotowoltaice jesteśmy w stanie zbilansować pobór energii tak, abyśmy podczas słonecznych miesięcy produkowali a zimą ją zużywali.
No tak, ale co z magazynowaniem energii? Otóż w naszym kraju systemy energetyczne pozwalają na takie rozwiązania. Oddajemy energię do sieci, która później zabierzemy z powrotem. Odpowiednia zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zbilansować zużycie i sprawić aby nasze rachunki zbliżyły się tylko do opłat stałych.

Stawiamy na elektryczność,  nowoczesne technologie, domy pasywne,  gdyż chcemy dbać o otaczające nas środowisko pamiętając o wsparciu, jakie różne instytucje dają dla takich idei

Głównym aspektem modernizacji budynku jest zastosowanie nowoczesnych metod termomodernizacji w celu uzyskania komfortowego domu nie generującego kosztów eksploatacji.
Na podstawie przykładowego budynku udało nam się to osiągnąć. Niskie, wręcz znikome koszty ogrzewania uzyskaliśmy poprzez zastosowanie przemyślanych, nowoczesnych rozwiązań technicznych.
Składa się na to kilka elementów: 
Izolacja ścian i stropodachu
Stosowane przez nas materiały izolacyjne umożliwiają szybkie i ekonomiczne docieplenie stropu i stropodachu zgodnie z prawem budowlanym i najnowszych warunkach technicznych dla budynków. Włókna izolacyjne wdmuchiwane są w przestrzeń pomiędzy belkami stropu. Izolacji nie trzeba pracochłonnie przycinać i dopasowywać. Nadmiar materiału można ponownie wykorzystać – nie ma odpadów materiałowych . Izolacja w całości wypełnia przegrody. Włókna celulozowe dopasowują się do każdej nierównej powierzchni, tworzy to bezspoinową warstwę izolacyjną również w trudno dostępnych miejscach, takich jak wyprowadzenia rur.

Rekuperacja

Udogodnienia jakie daje nam rekuperacja mechaniczna są zaskakujące. Mają znaczący wpływ na komfort naszego życia, oszczędności oraz dobre samopoczucie.
Rekuperacja grawitacyjna nie jest już zalecanym rozwiązaniem. Przy zmieniających się warunkach pogodowych nie jesteśmy w stanie zapewnić wysokiej jakości powietrza. W krajach skandynawskich oraz Holandii już teraz wymagana jest rekuperacja mechaniczna.
Na rynku pojawiło się wiele rodzimych producentów systemów rekuperacji przy użyciu przeciwprądowych wymienników ciepła. Rozwiązanie to przy użyciu odpowiednich kanałów wentylacyjnych, anemostatów pozwala na ekonomiczną instalacje także w domach jednorodzinnych , co było wcześniej dostępne tylko dla odbiorców przemysłowych. Jesteśmy partnerem firmy Pro-vent w realizacji montażu takich rekuperatorów oraz eksploatacji tych urządzeń. W zależności od powierzchni budynku i potrzeb dobieramy system wentylacyjny, moc rekuperatora.

Folie grzewcze

Ogrzewanie foliami grzewczymi pozwala osiągnąć oczekiwany poziom komfortu nawet jedynie poprzez wprowadzenie programu, który będzie kontrolował uzyskiwanie temperatury zgodnej z naszymi oczekiwaniami.
Urządzenia te posiadają wysoką inercję grzewczą co pozwala na płynne dogrzewanie pomieszczeń.
Oczywiście należy tu wspomnieć, że stosowane przez nas rozwiązania wyróżniają się wysoką ekonomią.

Rewolucyjne ogrzewanie foliami grzewczymi bazuje na niezwykle cienkiej folii grzewczej (0,4mm) zbudowanej z zalaminowanego włókna węglowego.
Taka budowa gwarantuje żywotność ponad 50 lat, brak serwisów i sprawność bliską 100%. Jest to rozwiązanie z którym mamy do czynienia na co dzień, co potwierdza, że prostota tego systemu zapewnia sprawność na wysokim poziomie.

Podsumowanie zalet systemu ogrzewania na podczerwień:

Niezawodność,  25 lat gwarancji. 

Sprawność, na poziomie ponad 99%. 

Bezobsługowy, po ustawieniu określonej temperatury ustawiamy harmonogram. Dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie sami określić, kiedy i w jakich pomieszczeniach ma być określona temperatura

. Mobilność, sterowanie w dowolnym miejscu przez aplikacje w telefonie z dokładnością do 0,1OC. 

Tanie w użytkowaniu, pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie pomieszczeń nawet o 40%. 

Oszczędność już na etapie realizacji, najtańszy w montażu system ogrzewania. 

Uniwersalność, instalujemy je w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. 

Czysty, nie występują efekty uboczne procesu ogrzewania, jak w przypadku innych systemów grzewczych wykorzystujących paliwa np. popiół. 

Ekologiczny, w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na środowisko. 

Zwiększony komfort, możemy obniżyć temperaturę pomieszczeń nawet o 1-2OC 

Antygrzybiczny, zapobiega rozwojowi grzybów pleśniowych, zawilgoceniu ścian 

Antyalergiczny, nie unosi kurzu, brak dymu i pyłu 

Darmowy, przy zastosowaniu fotowoltaiki koszty eksploatacji mogą być obniżone do 0 zł rocznie Niezależność, od podnoszonym cen energii elektrycznej- przy zastosowaniu fotowoltaiki 

Współpracuje niezależnie z innymi systemami ogrzewania również systemem FIBARO 

Brak serwisów, płatnych przeglądów 

Funkcjonalny, zyskujemy dodatkową przestrzeń mieszkalną 

Redukuje, emisje dwutlenku węgla do atmosfery, 

Bezwonny, nawet przy 100% mocy nie wytwarza żadnych zapachów 

Bezpieczny, ze względu na brak otwartego ognia, przewodów paliwowych 

Niewidoczne, nie potrzebujemy miejsca pod oknem ani w innym miejscu, jak to jest w przypadku kaloryferów

Zdrowotny, nie tylko dla reumatyków, stymuluje cały układ immunologiczny i wspomaga rekonwalescencję chorych

 Fotowoltaika Krokiem naprzód!

W XXI wiek jest pozbycie się kominów i kotłowni, brudnych elementów domu, które zatruwają nasze otoczenie. Wykorzystanie potencjału energetycznego słońca ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim instalacja ekologiczna, która pomaga nam dbać o środowisko oraz oszczędzać realne PIENIĄDZE ! Coraz więcej gospodarstw domowych chce produkować darmowy prąd na własne potrzeby.Z energii słonecznej powstaje dokładnie taki sam prąd, jak ten, który płynie do domu z elektrowni. Bez konieczności dokonywania przeróbek instalacji elektrycznej w budynku. Polska posiada podobne warunki nasłonecznienia jak Niemcy, które są europejskim liderem na rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych, w tym energetyki słonecznej. Cały system jest zupełnie bezobsługowy i nie wymaga żadnej ingerencji w całym okresie pracy a gwarancje można uzyskać nawet na 30 lat. Panele fotowoltaiczne pochłaniają fotony (czyli elementarne cząstki światła) i przetwarzają go w prąd stały, który przepływa do falownika. Z kolei falownik (inwerter) przetwarza ten prąd stały w prąd zmienny, z którego właśnie korzystamy w domu (230 Vi 400 V). Wytworzoną energię elektryczną zużywamy na bieżąco, a ta która nie zostaje zużyta – magazynowana jest w sieci, a później zużywana nocą lub zimą. Dla instalacji o mocy od 0 do 10 kW obowiązuje wskaźnik 1:0,8 tj. Czyli, jeżeli wyprodukujemy i oddamy do sieci np. 1.000 kWh, to odbierzemy 8.00 kWh. Dla instalacji o mocy powyżej 10 kW wskaźnik ten to 1:0,7. Istotnym aspektem takiej instalacji jest fakt, że polskie systemy energetyczne pozwalają na takie rozwiązania.

Podziel się:

Więcej postów

Poproś o kontakt